Národní park České Švýcarsko a jeho německý protějšek Saské Švýcarsko jsou svojí typologií v rámci Evropy naprosto unikátní. Nejznámější útvar na české straně – Pravčická Brána, je již dobře známou klasikou. My jsme se vydali na německou stranu a to k pískovcovému masivu Schrammsteine. Ten leží nedaleko obce Ostrau a spolu s vyhlídkou Bastei Bridge patří k těm nejzajímavějším místům v oblasti.

Auto jsme nechali nedaleko restaurace Schrammsteinbaude, odkud je to na vyhlídku Elbaussicht nějakých 2,5 km, na kterých se překonává stoupání necelých 300 výškových metrů. Cestou vzhůru je nutné vyšplhat po několika kovových žebřících a lávkách, ale není to nic zvlášť náročného.

Na vrcholku se rozprostírá výhled na všechny strany, kterému směrem na západ dominuje pískovcový blok Hoher Torstein. Když se z vrcholu kousek vrátíte, dá se po malých pěšinách dokonce dostat jakoby za Hoher Torstein na další zajímavé vyhlídky.

Tohle místo nám s Káčou ukázal Radek Kudláček, kterej je tu docela pečenej vařenej. Mrkněte se na jeho instagram. A než se sem vydáte, vyprázdněte si paměťovou kartu.