Ne vždycky se podaří, aby fotky charakterizovaly místo kam jsme se vydali dost dobře. Nebo alespoň ne dostatečně univerzálně. Myslím tím případy, kdy nenajdu ten nejlepší a nejtypičtější pohled a nebo případy, kdy je… mlha.

Na Třístoličníku se dá autem dojet až téměř pod vrchol, takže když tu budete chtít chytat východ slunce, nemusíte si dávat zas takovou rezervu. Parkoviště je od chaty a vyhlídky na vrcholu vzdálené slabých 10 minut chůze.

Naše část výpravy, tedy Adriana, Lukáš, dvě Aničky, já a chundelatá Phoebe jsme vyrazili opravdu brzo a od zaparkovaného auta jsme odcházeli s rozedněním. Po cestě jsme se jen drobně zastavovali a fotili magickou krajinu kolem nás, zahřívali se čajem z termosky a Becherovkou z placatky. Vítr chvílemi předznamenával vichřici, která byla hlášena na následující den, ale mléko které se kolem nás válelo se mu kupodivu rozfoukat nedařilo.

Trasa na Plechý po hřebeni je dlouhá asi 5 km, ale není to asfaltka a je třeba se trochu koukat pod nohy, takže si jen na cestu tam vyhraďte tak 2 celé hodiny. Z hřebenu se dají pozorovat výhledy až na Rakouské Alpy. Tedy obvykle. My si tyhle výhledy šetříme na příště.