Pro turisty mířící do Izraele jsou hlavními lákadly především historické, náboženské a kulturní lokality, nicméně i příroda a krajina Izraele má co nabídnout. Konkrétně kaňon Dragot je jedním z těch nejhezčích na západním břehu Mrtvého moře.

Wadi Dragot znamená v překladu z hebrejštiny doslova vyschlé koryto řeky Dragot. Většinu roku je opravdu vyschlé, pokud zrovna nepřijdou prudké srážky. Kaňonem vede turistická značka a tento trail je považován za jeden z nejnáročnějších, ale i nejzajímavějších v Izraeli.

Můžete tu také nalézt jeskyně Murabat, ve kterých se ukrývali vzbouřenci a bojovníci během třetí židovské rebelie proti Římu. Povstání mezi lety 132 až 136 našeho letopočtu vedl Simon bar Kokhba, podle něhož se také povstání často pojmenovává. V jeskyních Murabat byly objeveny svitky, které doložily roli Simona bar Kokhby během povstání.

Když jsme sem dorazili, zaparkovali jsme auto u místní ekologické komunity a hostelu v Metsoke Dragot a vydali jsme se k nedaleké vyhlídce na kaňon. Před námi jsme zahlídli postarší dvojici izraelských turistů. Ve chvíli, kdy jsme se k nim přiblížili, nám zároveň naproti přijel offroad místního strážce parku. Od toho jsme se dozvěděli, že je vyhlášené nebezpečí bleskových povodní a přívalových vln a že se tedy nedoporučuje sestupovat dolů do kaňonu. To jsme ani nechtěli, takže nám to plány nezkazilo. Dostali jsme mapku oblasti, poděkovali a pokračovali dál na vyhlídku.

Na vyhlídce jsme udělali pár fotek a pak Shiru napadlo, že by bylo fajn tu chvilku společně meditovat. Já nemám s meditacemi příliš velkou praxi, spíš vůbec žádnou, ale naprosto uznávám, že je to věc, která má hodnotu. Souhlasil jsem tedy s tím, že to vyzkoušíme a nechám se meditací provést. Najít si pohodlné místo na ostrých kamenech nebylo úplně jednoduché, ale nakonec jsem se usadil, zavřel oči a začal vnímat pouze svůj dech. Bylo to osvěžující, na pořádnou meditaci ale budu muset ještě trochu trénovat.

Chvilku poté co jsme skončili s meditací dorazila k naší vyhlídce i trochu hlučnější skupina izraelských turistů. To byl pro nás jasný signál vyrazit dál. Ještě jsme došli na další vyhlídku, kde jsme nafotili dalších pár fotek a pak už jsme vyrazili zpět k autu. Obecně jsem na tomhle místě vyfotil pro mě asi nejhezčí fotky z Izraelské krajiny.