Chrám na úpatí hory Hakuun a pohoří Myogi je jedním z nejstarších v celém Japonsku. Byl založen již v roce 537, i když většina staveb pochází z mnohem pozdějšího období Edo.

V posledních letech chrámu štěstí příliš nepřálo. V roce 2007 způsobil tajfun sesuv půdy, který pohřbil většinu celého chrámu pod nánosy bahna. Budovy nebyly zničeny, ale odklízení bahna, čištění a opravy trvaly do roku 2013, kdy mohl být chrám opět otevřen veřejnosti.

Aby toho nebylo málo, správa chrámu musela řešit další problém už o dva roky později. Obří cedry lemující schody k hlavní svatyni, neměly na skalnatém podloží příliš prostoru zapustit kořeny dostatečně hluboko a začaly se nebezpečně naklánět. Hrozilo, že se skácí při některé z příštích větších bouřek a tak musely být 400 let staré stromy v roce 2015 pokáceny. Dnes už majestátní stromořadí připomínají jen dvě řady pařezů.

Projít celý chrám není náročné, celkem je zde jen několik staveb a areál není rozsáhlý. Vstupné se tu neplatí a zaparkovat se dá na malém (asi osmimístném) neplaceném parkovišti, přímo pod schody vedoucími do chrámu.

Chrám a pohoří Myogi byly naše poslední dvě zastávky na dvoudenním tripu z Tokya směrem k Naganu a zpět. Zároveň to bylo jedno z mála míst, kde nás nevypeklo počasí a sníh. Celkově to tam vypadalo tak, jak jsem doufal a díky období Sakur vše obklopovaly krásné kulisy rozkvetlých třešní.