Je třeba přiznat, že Dachstein je trochu masovka. Také je to jedno z nejnavštěvovanějších výletních míst Štýrska. I tak se sem ale stojí za to vypravit.

Směrem z jihu se na Dachstein (do výšky 2700 m. n. m) dostanete panoramatickou lanovkou z obce Ramsau am Dachstein. Ale pozor, lístky na ní je třeba si předem rezervovat na konkrétní datum a čas. Jinak je možné, že se do kabiny jen tak nedostanete a budete muset čekat třeba hodinu i víc, dokud se neuvolní místo po někom, kdo na rezervovaný čas nedorazil.

Když budete mít štěstí, můžete dokonce jet lanovkou s balkónkem, což je vyhlídková terasa přímo na střeše gondoly, ze které budete mít při jízdě ještě úžasnější výhled než zevnitř gondoly.

Na Dachsteinu pak můžete navštívit hned několik atrakcí. Suspension bridge – tedy lanový most, který tu najdete, je nejvýše položený v celém Rakousku. Můžete si udělat ohromující fotku na Stairway to nothingness – skleněné vyhlídkové vysuté terase, nebo si projít Ice palace s množstvím ledových soch. Vyrazit odsud můžete i na zajímavé hřebenové výlety, nebo využít ferratové zajištěné cesty na jeden z okolních vrcholů Dachsteinského masivu.

Pro mě nakonec byla největší atrakcí obyčejná terasa, kde se zastavil Jirka a začal lákat ptáky na drobky z raw tyčinky. Vytáhl jsem kokosovou Corny a využil možnost udělat si konečně klasickou instagramovou fotku s krmením ptáků z ruky. Nakonec se přidala i Aneta a Eliška. Jen Maruška na nás trochu znuděně s notnou dávkou tolerance čekala na lavičce. Je pravda, že nás tahle činnost zabavila nejmíň na půlhodiny.

Jinak další pohled s fotkami nejen z návštěvy Dachsteinu najdete i u ostatních, takže třeba TADY je obsáhlý článek o celém výletu od Elišky. Doporučuju především fotky z návštěvy Spiegelsee. A u Anety brzo článek o Dachsteinu také přibude.