Poslední den našeho výletu jsme vyrazili na vrchol Stoderzinken. A to ještě před snídaní. Na cestu jsme dostali balíčky s houskami, nektarinkou, oplatkou Manner a hlavně pitíčkem v krabičce s brčkem. To mě trochu vrátilo vzpomínkami do dětství na školy v přírodě a podobně.

Od parkoviště u Berggasthof Steinerhaus je to procházka asi 1,5 kilometru se stoupáním asi 260 výškových metrů. Cesta vede kolem krásné a fotogenické kapličky Stoderkirchel. U ní jsme si kromě malé foto session i sedli a snědli snídani. Kousek za kapličkou začíná také krátká ferrata, ale na tu jsme tentokrát neměli vybavení, a tak jsme ji obešli po obyčejné cestě.

Už na parkovišti jsme potkávali členy filmového štábu, který tu zrovna natáčel oblíbený německý seriál o horských záchranářích. Nám se tentokrát naštěstí nic nestalo.

Na vrcholu Stoderzinken jsme zahlídli malé stádo ovcí, a tak jsme se všichni (kromě Marušky) vydali ulovit fotku ovce zírající do objektivu. Jak se to komu povedlo, se můžete mrknout i na Instagramech Elišky, Jirky i Anety. Kopce se tou dobou začaly halit do mlhy a bylo celkově pěkné počasí na focení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),

Když nás omrzelo nahánění ovcí vyrazili jsme zpět. Po cestě jsme ještě stihli vyfotit jednu z našich celkově dvou společných fotek. A pak už za debaty o seriálech, snech, osudech, paralelních vesmírech a funkčním oblečení jsme dorazili zpět k Berggasthof Steinerhausu na polívku a Münchner Weißwurst.