Existuje mnoho instagramových klišé, Lago di Braies (nebo také Pragser Wildsee) je jedním z nich. To ale nic neubírá na jeho úchvatnosti. Kdokoliv, kdo brouzdá instagramem a baví ho cestování a příroda, se asi nevyhnul pohledu na jezero s chatkou na pilotech čnící nad hladinou. Ta chatka je půjčovna dřevěných loděk, které nejsou o nic méně známé.

A teď pár tipů z vlastní zkušenosti. K jezeru jsme se dostali někdy po šesté hodině večerní. Na kraji jezera stojí velký hotel, ke kterému patří několik parkovišť. Aut ale nebylo moc a tak se nám podařilo zaparkovat na parkovišti, kde nebyla zmínka o žádném placení. První výhra. Nezapřu českou krev a i když se snažím na penězích nelpět, každé ušetřené euro mě přeci jen potěší. Zvlášť když bych ho musel dávat za takovou věc jako je parkování.

Vydali jsme se k jezeru. Chtěli jsme si vypůjčit loďku a na jezeře se projet, ale ona imstagramově proslulá chatka s půjčovnou loděk byla zavřená. To nás trochu zklamalo, ale když jsem viděl, že po jezeře se plaví loděk bezpočet, řekl jsem si, že to přeci jen nějak musí jít. Zeptali jsme se indické rodiny, co právě veslovala kolem. Odkázali nás na kotviště loděk v zátoce, které nejsou zamčené a kde si ji půjčili i oni. Bingo, podruhé. Došli jsme od chatky po břehu ani ne 50 metrů, přeskákali po plovoucím mole k jedné z loděk, odpoutali jí karabinou od ostatních a vypluli. Z fotky jak dřepím na přídi jsem měl radost. Slav squat v Dolomitech.