Dostat se na tuhle pláž nás stálo dva pokusy. Pláž totiž leží na území Parco Naturale Della Maremma a silnice, která k ní vede je přehrazená asi 5 kilometrů od cílového parkoviště závorou. Tady nás na první pokus zastavil místní hlídač a nechtěl pustit dál kvůli příliš dlouhému autu (měli jsme dodávku delší než 5 metrů).

Na druhý pokus autobusem

Podruhé jsme dodávku nechali asi kilometr od závory a k pláži dojeli autobusem, který stojí 2 Eura (cesta tam i zpět) a na závorách se nezdržuje. Narozdíl od kolony osobních aut, která jsou pouštěna dovnitř systémem „jedno auto ven, jedno dovnitř“. U parkoviště, kde je i konečná stanice autobusu je základní vybavení včetně sprch, wc a stánků s občerstvením. Pláž je pak vzdálená asi 150 metrů chůze po cestě klikatící se borovým hájem.

Pláž je nádherná, se spoustou unikátních přístřešků postavených z vyplaveného dřeva. Bohužel o víkendu a v době kdy jsme se na pláž dostali už byly všechny v blízkém okolí zabrané. Začali jsme řešit, jak s jednou dekou a pár ručníky vytvoříme dostatek stínu pro 6 lidí.

Natrénujte na trosečníka

Hned za pláží je sice lesík, kde je dost stinných míst, ale jak jsem psal, wc je vzdálené 150 metrů, lidi jsou liní… Takže v tomhle lesíku si lehat nechcete. Pláž je ale zase na druhou stranu opravdu dost dlouhá, takže se můžete vydat o něco dál a zabrat třeba i nějaký nedokonalý přístřešek a za 5 minut si ho dostavět. Natrénujete se tak na situaci, kdybyste někde ztroskotali, což se hodí.