Objevovat novou sociální síť je vždy trochu vzrušující a zároveň frustrující. Tik Tok dává obojího dost jak svým uživatelům, tak specialistům z marketingu. Ti se s tím ať už dobrovolně, či z donucení, musí naučit pracovat. Mnozí ještě doufají, že jej tak jako Snapchat zadusí Facebook, ale to není vůbec tak jisté.

Stejně jako u jiných sociálních sítí i na Tik Toku se první opatrné kroky marketingu zaměřují na influencery, tedy ty, kteří mají danou sociální síť už v malíku. Při navázání spolupráce s nimi nemusí značka nutně budovat na platformě vlastní profil a přesto může využít organický a tedy „levný“ dosah a visibilitu, kterou nová sociální síť nabízí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený who is A n n a M a r i e ? (@anna.puric),

Organické dosahy na Tik Toku a zvlášť u influencerů jsou opravdu ohromující. Má to ovšem jeden drobný háček. Díky spolupráci s Valdenem se ke mě s předstihem dostala podoba statistik se sociodemografickými údaji o publiku uživatelů, které Tik Tok testoval. Tak jsem se dozvěděl, že v nich jsou víceméně všechny základní údaje. Tedy kromě toho nejpodstatnějšího – věku. Proč asi, hm?

S Tik Tokem jsem se seznámil celkem rychle v průběhu ledna tohoto roku. Vytvoření si přehledu o influencerech a nejúspěšnějších českých a slovenských tvůrcích s tím šlo ruku v ruce. Nejdříve vlastní rešerší, pak mi nějaké souvislosti vysvětlila Anna Marie Purić a následně jsem si principy ověřil na dvou reálných kampaních.

Toto rozhodně není ani zdaleka kompletní žebříček, pokud se ale potřebujete na českém a slovenském Tik Toku zorientovat, měl by vám poskytnout základní přehled. A o principech na kterých Tik Tok stojí se zase dočtete v TOMTO článku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený angel (@adamkajumi),

Česko

Adam Kajumi

Anna Marie Purić

Ondy Mikula

Lucie Strynclová

Denny Poláková

Naty Hrychová

The Blue Mello

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sunflower🌻 (@minaisbest),

Annie Camel

Anna Šulcová

Anna Hamannová

Glittery Chloe

Luboš Kulíšek

Just Dejvit

David Dvořák

Timmy White

Jakub Gulab na Tik Toku točí takzvané storytime – vypráví vtipné příhody ze svého života. A jeho fanoušky to vážně baví.

Jakub Gulab

Váňuška

Kaacuuulkaa

Viralbrothers

Filip Ronaj

Radek Baďura

Lukáš Kohutek

Kristýna Kuttová

Maru Rosecká

Patricie Michálková

Aleš Šlechta

Eliška Balcarová

Eliška Kovaříková

Ela Yababy začínala s videi na Youtube a kromě toho hraje na ukulele a zpívá s vlastní kapelou. Když se ale začala bavit s Annou Marií Purić a Jakubem Gulabem, založení vlastního profilu na Tik Toku ji neminulo.

Ela Yababy

Martin Creep

Andrej Somberg

Martin Carev

Real Filip

Anička Dvořáková

Jounas & Radkolf

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zika (@ladyzika.jpg),

Slovensko

Patrik Valko

Denisa Vyšňovská

Pamelaspace

Protože tento seznam rozhodně není kompletní, tak pokud víte o nějakém Tik Tokerovi, který by tu neměl chybět (s alespoň 50K sledujícími a odpovídajícím engagementem u videí), určitě mi o něm napište buďto tady do komentářů nebo do zprávy na mém Instagramu. Průběžně se budu snažit seznam o relevantní jména doplňovat.

Nebo pokud chcete vědět o nových článcích, můžete začít sledovat i můj osobní profil na FB, odkazy na články budu dávat veřejně i tam.