Soutězka řeky Aare nedaleko městečka Meiringen je asi jedna z nejhezčích, co jsem zatím navštívil. Z úzké průrvy, která se zařezává do vápencového masivu, se postupně rozšiřuje do šíře asi 30ti metrů a podoby, kterou jsem u mnoha jiných neviděl.

Prakticky kvůli pohledu na její širokou část mě soutězka Aare původně zaujala a uložil jsem si ji do své mapy budoucích destinací. Většina ostatních soutězek v Rakousku, Německu i Švýcarsku je obvykle mnohem užší a takovýchto širších, strmých údolí v téhle části Evropy myslím moc nenajdete.

Průchod soutěskou je možný po dřevěné lávce na ocelových podpěrných konstrukcích, kterou zde zbudovali a otevřeli pro veřejnost v roce 1889. Od severo-západního konce soutězky k tomu jižnímu je to asi 1,4 kilometru a není to žádným způsobem náročná záležitost. Počítejte ale s tím, že je to mezi turisty poměrně oblíbená destinace a tak tam lidí nebývá úplně málo. Soutězka je přístupná od začátku dubna do konce října, vstup stojí 9 švýcarských franků a u hlavního vchodu (toho ze severo-západu) je k dispozici relativně dostatečně velké parkoviště, informační centrum a restaurace.

Když jsme soutěskou procházeli, snažili jsme se chvilku tak trochu stíhat cizího chlápka ve žluté bundě, protože by v té žluté na fotce dokonale zářil. Jako kuře. Samozřejmě to nebylo úplně reálný. Pro mě to byl ale další impuls k tomu, pořídit si do příště nějakou barevnější bundu. Chtěl jsem červenou nebo žlutou a nakonec z toho byla tahle bunda Greenland v barvě Acorn of Fjallravenu.

Až se sem vypravíte, přidejte kdyžtak k vašim fotkám soutězky na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se zase i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. No a další zajímavé tipy, kam do Švýcarska vyrazit, najdete i přímo na stránkách Switzerland Tourismu – TADY.