Berggasthaus Aescher najdete kousek od horní stanice lanovky Ebenalp. Tento 170 let starý gasthaus roztomile přilípnutý ke skalní stěně jste určitě mohli vidět na spoustě fotek. V některých částech tvoří skála přímo i stěnu místností.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),

Kromě instagramové online slávy jste ho mohli najít dokonce i na obálce publikace „Places of a Lifetime“, kterou vydal v roce 2015 National Geographic. Je otevřen od května do konce října, kdy se zde můžete najíst, ale ubytování tu nehledejte. Nebylo to tak vždy, ještě pár let zpátky tu přespat šlo, ale v sezóně 2018 už to možné není.

Cestou od lanovky k Ascheru budete procházet skrze Wildkirchli – tři navzájem propojené jeskyně. V jeskyních se našly známky osídlení Neandrtálců už z doby Paleolitu, datované asi 40 000 let před naším letopočtem. Nyní tu najdete jednoduchou expozici mimo jiné věnovanou i jeskynnímu medvědovi, který jeskyni obýval ještě před Neandrtálci. V jedné z jeskyní je pak zbudovaná i kaple s oltářem a lavicemi. Od restaurace pak můžete sejít do údolí k jezeru Seealpsee.

Další zajímavé tipy, kam do Švýcarska vyrazit, najdete kdyžtak i přímo na stránkách Switzerland Tourismu – TADY. A až se vypravíte na toto místo, tak ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se zase i já dozvím, že jste tam byli podle mého článku. Díky.