Tak jako většina Rakouských alpských jezer i toto je obklopené štíty hor… Co je ale tady zajímavé je už cesta k jezeru. Asfaltka se kroutí lesem a mezi otevřenějšími prostory, přičemž přímo před vámi se postupně vynořují Großer Woising, Wildgößl a další štíty Mrtvého pohoří (Totes Gebirge), které jezero Almsee obklopují. Na první pohled nám tahle cesta připomněla spíš Ameriku či Kanadu a krajinu v tamních národních parcích.

Zprava dojedete kolem jezera až na parkoviště (neplacené) u restaurace Gasthof Seehaus, odkud se můžete vydat po udržované pěšině, která vede po břehu jezera a po asi 700 metrech dojdete na malou pláž, kde můžete odložit svršky a vrhnout se do vody.

Oblast okolo jezera byla v roce 1965 vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí a tak bylo Almsee jako jedno z mála horských jezer uchráněno od stavebního boomu na jeho březích a v okolí.

My jsme měli docela zataženo a já jsem tak trochu doufal, že tu chytneme zlatou hodinku. Jenže do Čech to bylo podle Googlu v různých mobilech ještě dobrých 5 až 7 hodin cesty a tak jsme počkali jen než vyšlo slunce, po pár fotkách se sbalili a vyrazili.