Archeopark byl veřejnosti otevřen v roce 2016 a byl dlouho na mém wishlistu. Mezitím se sem už vypravily snad všechny české blogerky a ti, kdo mají estetické cítění a takové věci je zajímají. A my s Terkou jsme nebyli výjimkou.

Samozřejmě i mě Archeopark zaujal hlavně kvůli té zajímavé betonové architektuře a svému zevnějšku. Musím ale říct, že i celá expozice je fakt pěkně udělaná a zvlášť se povedl i film o osídlení Jižní Moravy a o historii archeologie kolem Pavlova, Věstonic a okolí. Takto si představuji expozice které mají evropskou úroveň zpracování. Jo a vstupné do Archeoparku stojí 100 Kč.

Vyjímečná a povedená architektura u nás nevzniká zas tak často. Rozhodně co se týče veřejných investic a větších objektů. My jsme prostě mistři takových průměrných řešení. O to víc zaujme každý případ, kdy to „průměrně“ a obyčejně nedopadlo. U Archeoparku Pavlov bylo vybočení rozhodně ku prospěchu věci.

No a až se sem taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.