Potok Fätschbach, který protéká údolím Urnerboden nedaleko Klausen Passu, se na jeho konci zařezává hlouběji do vápencového podloží, aby následně prostřednictvím tří vodopádů klesl o téměř 500 metrů do údolí Linth. Prostřední vodopád – Bärglistüber je řazen mezi ty nejkrásnější z celého Švýcarska. Byli jsme tu v celkem upršeném počasí, ale i tak možnost projít se pod převisem za padající masou vody vždycky dodá vodopádu plusový body. Něco jako když si holka vezme high heels.

Dorazili jsme sem večer před stmíváním, v podstatě už po západu slunce. Radek má s fullframem dost výhodu, já byl se svým Canonem 750D co se týče ISA už bohužel docela omezený. Naštěstí je vodopád od silnice velmi dobře dostupný (chůze tak na 5 minut), a tak jsme se domluvili, že zakempujeme někde poblíž a vrátíme se sem ráno ještě jednou.

Trochu jsem se snažil ostatní hecovat, že bychom ve vodopádu měli dát ranní koupačku, ale nikdo se moc netvářil. Ani já si na studenou vodu zvlášť nepotrpím a obvykle nepotřebuju zdolávat žádné osobní výzvy, ale koupání pod vodopády se pro mě za poslední rok stalo takovou tradicí. Proto když jsme se sem ráno vraceli, zabalil jsem si pěkně plavky, ručník a 1. října jsem si tu užil koupačku.