Tenhle podnik není žádná novinka, v Brně na adrese Veveří 14 funguje už od roku 2011, takže je rozhodně prověřený časem a spoustou hostů.

Výrazný, nebo spíš výrazně kvalitní interiér bistra navrhl architekt Martin Hrdina, který je už nejen pro Brno známou postavou. Jeho ateliér má na svědomí i další zdařilé realizace na brněnské kavárenské scéně, jako je Café Atlas, Café Alfa, Leporelo, Café Morgal a další.

Název bistra Franz odkazuje ke jménu slavného brněnského architekta Františka Pavlů, který je autorem domu ve kterém Bistro Franz najdete. Zajímavá barevnost interiéru, které dominují barvy červená, žlutá, šedá a bílá, odkazuje na barevnost celého domu a i po letech působí stále stejně moderně a zároveň příjemně. Jenže interiér je sice důležitý, ale v bistru je přeci jen důležitější to, jak dobře se tu můžete najíst a ani v tomto Bistro Franz nezaostává.

Stavovali jsme se tu po návratu ze Slovinska a jestli lze mít závislost na designových kavárnách a trendy restauracích, tak Martina měla právě absťák. Jestli taky vyhledáváte krásný a trendy restaurace, bistra, café, tak se určitě mrkněte na její Instagram. Do Bistra Franz chodí pravidelně, když cestuje do Brna, a tak jsme sem šli na její doporučení. Já jsem si objednal polévku a kapustové placičky a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Placičky byly naprosto vpořádku, ale potěšilo mě spíš čím vším byly doplněné, od vcelku nepřekvapivého polníčku, vlašských ořechů k již zajímavějším plátkům bílé ředkve. Takže jo, příště klidně znovu.