Švýcarsko nejsou jen hory, ale samozřejmě taky jezera. A dokonce všechna ta jezera ani nejsou ledově studená. Tedy aspoň né vždycky, v některých se dá i normálně koupat.

Po našem náročném hiku na Triftbridge jsme potřebovali trochu zvolnit, a tak jsme vynechali hike na Bachalpsee (holt se tam budu muset podívat někdy příště) a zároveň po noci bez sprchy v našem campervanu jsme hledali, kde se trochu osvěžit a opláchnout.

Po chvilce rešeršování nějakého pěkného spotu to podle leteckých fotek z Google maps vyhrálo místo u Brienzersee. Podél jeho jižního břehu vede úzká, ne příliš frekventovaná silnička z městečka Interlaken směrem k vesničce Iseltwald a tam jsme objevili i tohle super místo. Dalo se u něj pohodlně zaparkovat a sotva 15 metrů od břehu tu bylo i pěkné ukotvené molo. Ideální na odpolední chill v plavkách na sluníčku.

Kousek od našeho místa byla i veřejná ToiToika, dokonce s toaletním papírem, takže komfort. Podobných spotů bylo podél této silničky víc (i když už bez mola). Nečekejte ale romantiku, nebo něco podobného, je to opravdu místo přímo vedle silnice. Na koupačku a odpočinek ale naprosto dostačující.

Pokud plánujete cestu do Švýcarsku, určitě se kromě mého blogu, můžete zajít mrknout i přímo na web švýcarské turistické centrály Mojesvycarsko.com. A až se při svém cestování vypravíte na tenhle spot, přidejte ke svým fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.