Tento podnik je příkladem typického jevu posledních let, totiž že někdo vkusně zrekonstruuje místo uprostřed ničeho, přinese služby na úrovni (především jídlo a ubytování) a ti co takové služby dokáží ocenit, už si to místo prostě najdou. Hlavně pražáci samozřejmě.

Není tedy úplně pravda, že poloha v Klentnici je uprostřed ničeho. Vede tudy cyklostezka pod Pálavskými vrchy a v posledních letech populární Mikulov je coby kamenem dohodil.

Kavárna s nabídkou jídel a v neposlední řadě i stylovým a luxusním ubytováním je cílem gastro cestovatelů už téměř 10 let. Otevřena byla na Svatého Martina v roce 2009 a od samého začátku působily fotografie odsud jako zjevení. V pozitivním slova smyslu.

Menu, ze kterého si můžete vybrat, je opravdu zajímavé. Ochutnáte tu třeba Punkevního pstruha s farním kadeřávkem, červenou čočkou, vinnou emulzí s tymiánem a kváskovým chipsem. To zní dobře, ne? Nechybí ani vegetariánské možnosti.

My jsme si objednali fermentovanou vinnou limonádu a borůvkovou zmrzlinu a i na tomhle malém vzorku můžu říct, že super. Vinná limonáda byla udělaná z vinného moštu, jehož chuť si pamatuju z mládí. Jen nás trochu dost otravovaly vosy, před kterými jsme nakonec utekli pod terasu na zahradu. Tam si můžete užít chvilku v houpací síti, lehátku, nebo se rozvalit pod slunečníkem ve Fatboyi i s přineseným občerstvením. Prostě pohoda.