Zvláštní skalní útvar z železitého pískovce se zvedá na okraji skalní hrany nedaleko Dubé na Kokořínsku. Výhled odsud se otevírá směrem na jihozápad, takže je to ideální spot i pro pozorování a focení západů slunce.

My jsme sem vyrazili na krátký výlet s Káčou Syslovou na konci podzimu 2020 a vzali jsme s sebou provětrat i Skořici – čtyřnohého parťáka Inkoustový Tečky. Nikam do zahraničí se stále nemohlo, a tak jsem si aspoň odškrtnul z wishlistu další z mých vyhlédnutých míst v Česku, které jsem měl už dlouho v plánu navštívit.

Auto jsme nechali u silnice v obci Pavličky, odkud je to na Čapskou palici sotva 1,8 kilometru s převýšením asi 112 výškových metrů. Takže opravdu nenáročná procházka. Měli jsme to ale na knop, abychom stihli západ slunce, a tak jsme se po cestě moc nezdržovali. Zapadající slunce jsme stihli, ale tak akorát jen na pár fotek a už jsem nestihl zároveň vytáhnout i dron. Je odsud krásný výhled na vrcholy Českého středohoří – konkrétně Milešovku, Oltářík, Košťál, Lovoš a v dáli můžete poznat i hrad Hazmburk.

Na místě vyhlídky stával kdysi i hrádek Čap, ze kterého dnes zbyla už jen sklepní místnost vytesaná ve skále a bývalá kruhová cisterna na vodu. Pokochali jsme se výhledem, udělali pár fotek, na které mi Sysel ukradla mojí skvělou a oblíbenou červenou čepici od Fjällrävenu, dali si teplý čaj a vyrazili zpět k autu.

Až se na Čapskou palici vypravíte, přidejte pak ke svým fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se zase i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.