Byli jsme na cestě už více než 4 hodiny. Původně jsme to z vesničky Mörel od Aletschského ledovce, chtěli vzít jinou trasou, ale hlášené sesuvy půdy v důsledku silných dešťů, nám zabránily využít původní trasu. Do oblasti Ticina jsme dorazili v parných odpoledních hodinách a bylo dost znát, že tady už na nás dýchá jižní italské podnebí. Posádka druhého karavanu pak po cestě trochu chytala nervy, když nás navigace při vyhýbání se zácpám, navedla s našimi karavany do uzounkých vedlejších silniček mezi poli.

Nakonec jsme ale naše karavany úspěšně zaparkovali u obchoďáku ve vesničce Maggia a vydali se na asi kilometr dlouhou cestou k vodopádu. Po cestě přejdete most přes říčku Salto, na jehož opačné straně se tyčí kostel San Maurizio, těsně před ním pak uhnete doprava směrem k vodopádu.

“Cascata del Salto” je překrásný vodopád, který se nachází v údolí říčky Maggia v oblasti Ticino. Tento region je proslulý svou malebnou krajinou, údolími s průzračnými řekami, pitoreskními vesničkami, vinicemi a jižanským podnebím. Vodopád na říčce Salto je jedním z jeho dosud poměrně skrytých pokladů. Vysoký více než 60 metrů, tvoří malebný pohled na okolní skalní stěny a vytváří příjemné chladící opojení v horkém letním dni.

Duha a osvěžení

Když jsme přicházeli k vodopádu, bylo skutečně horko. Slunce pražilo a teploty dosahovaly vrcholu. Cítili jsme osvěžující mlhu z tříštící se vody, která se vznášela ve vzduchu. Byli jsme nadšení, že se můžeme vykoupat a osvěžit v krásném jezírku pod vodopádem.

But first things first, takže photoshoot. Nad vodopádem se v tu chvíli zaleskly paprsky slunce a vytvořily parádní duhu. Petr se vydal na co nejlepší spot, ale podcenil potenciál svých Conversek zajistit mu pevnou nohu na kluzkých skalách a zahučel tak jak byl do tůně pod vodopádem.

Cvakli jsme pár fotek a pak už jsme se i my ostatní převlékli do plavek a skočili do chladné vody. Vodopád měl v té době poměrně dost vody, protože v předchozím půldni pršelo. Na to, jak to je příjemné místo, vyloženě vybízející k tomu udělat si ti piknik, nepotkali jsme tu ani moc místních a už vůbec né turistů. Za celou dobu co jsme se tu plácali to byly jen asi dva páry.

Pokud plánujete cestu do Švýcarsku, určitě se kromě mého blogu, můžete zajít mrknout i přímo na web švýcarské turistické centrály Mojesvycarsko.com. A až se při svém cestování vypravíte na tenhle spot, přidejte ke svým fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.