Krásný vodopád, s krásným okolím v údolí Verzasca najdete nedaleko vesničky Sonogno. Voda tu z výšky 70ti metrů padá do malé, pěkné laguny, ideální tak akorát na pár temp a příjemné osvěžení.

Mě při cestě k vodopádu opět trochu vypekly mapy – ukazovaly, že cesta k vodopádu bude od parkoviště trvat asi hodinu a 20 minut. Přeplánovali jsme tedy kvůli tomu naši trasu, abychom stihli vodopád, ale i nějaké další destinace po něm.. no a cesta k vodopádu nám nakonec trvala sotva 25 minut. Jako chodím rychle, ale 4x rychleji než průměr? To zas snad úplně né.

Trochu mě štvalo, že jsme si s sebou nevzali plavky a ručníky. Dokonce jsem uvažoval, že pro ně do auta skočím. Teploty oscilovaly kolem 30ti stupňů a po cestě k vodopádu jsme byli splavení. Zchladit se pod vodopádem by nám tedy bývalo přišlo vhod. Lenka se nakonec odhodlala i bez plavek, tedy ve spodním prádle. Kvůli fotkám. A je pravda, že to stálo za to.

Lidí tu nebylo málo, ale pokud člověk není nervák co nesnese ostatní lidské bytosti, dalo se to úplně v pohodě zvládnout. Dokonce šlo si i celkem bez problémů najít prostor, kdy mu nikdo nepřekážel ve fotkách. Kromě lidí se kolem vodopádu potulovaly i přátelské kozy, z nichž jedna mi taky posloužila jako modelka.

A až se k tomuhle vodopádu taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.