Hrad na břehu Ženevského jezera je jedním z nejzachovalejších středověkých hradů vůbec. Byl významným strategickým bodem, protože jeho majitelé mohli kontrolovat důležitou cestu kolem jezera a vybírat na ní mýtné.

Nejstarší písemné zmínky o hradu sahají do roku 1150, kdy patřil savojským hrabatům, která z něj vytvořila reprezentativní sídlo. Mezi lety 1536 až 1798 jej dobyla a obsadila bernská vojska a 260 let pak sloužil jako pevnost, zbrojnice a vězení. Po Vaudoiské revoluci v roce 1798 se stal majetkem kantonu Vaud, který se o něj stará do současnosti.

Původně jsme tady zastávku vůbec neměli v plánu, ale Eliška (její článek najdete TADY) ho našla někde na Instagramu a já sem musel uznat, že vypadá pěkně a pokud naše cesta povede kolem, zastavit bychom se tam mohli. No a cesta kolem vedla. Byla to nakonec ale jen krátká zastávka, protože jsme trochu spěchali, abychom stihli další místa, která jsme měli v plánu. Dovnitř hradu jsme se tedy podívat nešli a až zpětně jsem podle fotek na internetu viděl, že i jeho interiéry vypadají zajímavě. Tak třeba příště.

A až se sem vypravíte vy, přidejte ke svým fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se pak i já dozvím, že jste tam byli podle mého článku. Díky.