Betonový viadukt z roku 1898 s úctyhodnou délkou 380 metrů dobře znají fanoušci Harryho Pottera. Najdete ho v hrabství Inverness-shire na železniční trati z města Fort William do přístavu Mallaig.

Glenfinnan viadukt je další skotskou lokací, která je spojena s filmovou adaptací slavné knižní ságy. Objevil se celkem ve čtyřech dílech. Nejvýrazněji pak asi když Harry s Ronem stíhali Bradavický Express v létajícím autě.

Díky Harry Potterovi se stal viadukt vyhledávanou turistickou atrakcí a od roku 2007 se dokonce jeho vyobrazení dostalo na některé desetilibrové skotské bankovky.

Pokud budete chtít celou scenérii vidět (a vyfotit) i s parním vlakem, máte šanci dvakrát denně. Případně se vlakem samozřejmě můžete i svézt. Vlak vyjíždí z Fort William v 10.15 a viadukt přejíždí v 10.55. Zpět se pak z přístavu Mallaig vrací po druhé hodině odpolední a na viadukt se dostane přesně v 15.00.

Z parkoviště (neplaceného) je to na místo slabých 10 minut pěšky po asfaltové silnici. Abyste mohli pozorovat vlak z dobrého úhlu, budete se pak muset vyšplhat ještě asi 100 metrů do svahu, kde už si stačí najít to nejlepší místo a nejlepší pohled.

Od hlavy až k patě švédskej gear.. Fjällräven a H&M.
Bahno, všude bahno, all the time..