Tohle místo není mezi turisty až tak známé. Takže už když jsem ho dal do instastories, přišlo mi hned několik zpráv s otázkou „kde že to je?“. No tak je to asi 100 kilometrů východně od Marakéše a vcelku jednoduše dostupné.

Na místě se kromě parkovného neplatí žádné vstupné. Na rozdíl od jiných turisticky zprofanovaných míst, tu na vás ani nebude čekat houf obchodníků a dalších na turisty zaměřených vykuků. To je po zkušenosti z Marakéše a i jiných menších měst velmi osvěžující a příjemné. Celkově je to výletní destinace oblíbená spíše mezi místními.

A pěkně zleva doprava členové výpravy (nekompletní složení): , Lenka, Nicole, Martin, David, Kristina a Marek.

Přírodní útvar, jehož název přeložený z berberštiny znamená něco jako Brána do Abyss, je tvořen vápencem a tyčí se do úctyhodných rozměrů. Oblouk mostu je vysoký zhruba 40 metrů. Skála je tu zajímavě zvrásněná a u stropu mostu/jeskyně hnízdí ptáci, kteří tu létají v množství, které celému místu dodává zvláštní atmosféru. Jen až budete pod jejich hnízdy procházet, bacha ať na vás něco nekápne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),

Od silnice sejdete po schodech dolů asi za 10 minut a po úzké cestě můžete projít podél protékajícího potoka pod klenbou přírodního mostu na druhou stranu. Po druhých schodech pak vystoupáte zpět k silnici, jen několik metrů od schodů prvních. Bez focení celou procházku zvládnete do půl hodinky, nicméně s focením se rozhodně zaseknete – je to tu úžasné.