Místní vám o těchto vodopádech budou tvrdit, že jsou největší v Africe. Ne, nejsou. Jejich tři stupně mají dohromady 110 metrů, což bude stěží stačit na to, aby se dostaly mezi první čtyřicítku. Maročani stejně jako jiní Arabové rádi kecají. Kdekoliv, kdykoliv. Dokonce i bez toho, aby měli ze lži nějaký potenciální profit. Prostě jen tak.

Vodopády se nacházejí v oblasti Vysokého Atlasu a je pravdou, že jsou určitě jedny z nejhezčích v okolí.

Za vstup se nic neplatí, jen parkovné. Cesta od parkoviště na vyhlídky kolem vodopádů a ke spodní tůni, kam dopadá voda, je nenáročná. Sestoupat stačí zhruba 100 výškových metrů a pod vodopády tam můžete být asi za 15 minut. Samozřejmě se na nás už na parkovišti pověsil jeden z místňáků a snažil se nám vnutit jako průvodce. Já jsem ho odbyl tím, že jsem skaut, že se dokážu orientovat a navíc mám skvělé mapy v mobilu – myslel jsem Mapy.cz.

V okolí vodopádů můžete potkat Makaky Berberské, kteří v údolí žijí. Místňáci vám budou nabízet buráky s jejíž pomocí lze opice nalákat i na rameno.

Pod vodopády je možné se nechat svézt loďkou v malé tůňce a opravdu velmi krátký kousek po řece – doslova asi 15 metrů. Je to tedy tak maximálně 5ti minutová záležitost a mě osobně to přišlo jako potenciálně nejzbytečnější věc, za co tu utrácet dirhamy. Přes řeku totiž vede i malý improvizovaný mostek, který jsme využili, takže loď jsme k překonání řeky nepotřebovali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),

Z druhého břehu jsme pak vodopády fotili. Byl odsud nejhezčí výhled, ale s Nicol jsme finální fotografii dovedli opravdu za hranu všednosti. Tím myslím, že kompozice Nicol ve světlých šatech s koněm, který nám trpělivě pózoval přímo ve výhledu na vodopády v pozadí a to celé zarámované skrze zlatavé klasy obilí, přišlo i nám až příliš dokonalé. Ale tak o to se přeci na Instagramu hraje – o dokonalost. Je ale třeba přiznat, že v tomto případě naše fotka popisuje místo opravdu velmi idealizovaně.

Jo a kdybyste se chtěli podívat jak náš výlet zachytila Nicol, tak na jejím blogu najdete report focený na film.

Až se sem vypravíte vy, přidejte ke svým fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se pak i já dozvím, že jste tu byli podle mého článku. Díky.