Jindřichova skála je jedním z nejhezčích vyhlídkových míst v Brdech. Přesto, že je to relativně blízko z Prahy, tak se mi zdá, že tahle tradiční trampská oblast zůstává ostatními výletníky zatím relativně neobjevená.

K vyhlídce se dostanete velmi jednoduše. Autem se dá dojet až na hranici CHKO k zákazu vjezdu, který je na silnici asi 300 metrů jižně od obce Malá Víska, odsud je to pak pěšky po žluté značce necelých 650 metrů s téměř nulovým převýšením.

Lesy kolem skály jsou plné borůvčí, takže pokud sem pojedete v sezóně, pravděpodobně se budete vracet s modrou pusou. My jsme tu byli v polovině června a dozrálých borůvek jsme našli teprve jen pár.

Jinak je to tu ale krásný. Borovice i pokroucené staré duby, lišejníky a skály porostlé mechem, to všechno dotváří atmosféru místa. Dají se tu nafotit celkem pěkné záběry. Já jsem měl s sebou i drona a tak jsem s ním na chvilku taky vzlétnul.

Skalní stěna masivu je vysoká až 20 metrů a pod jejím úpatím pak můžete vidět suťové pole ze zvětralé horniny. Je tu vyznačeno také slušné množství horolezeckých cest s obtížností od 4 do 8+. Severovýchodním směrem z vyhlídky uvidíte zříceninu hradu Valdek či údolí Červeného potoka.

No a až se na Jindřichovu skálu vypravíte, tak ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se zase i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.