Tak zase ta architektura v horách. I když v tomto případě jen dočasná. Na Julierpassu najdete v současné době nejvýše položený divadelní amfiteátr (2300 m.n.m), který tu bude do roku 2020. Jeho vybudování stálo asi 1.6 mil.£ a pojme celkem až 250 diváků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),

Když jsme jeli okolo my, akorát se tam konal nějaký zážitkový večer spojený s jídlem. Chviličku jsme oplendovali okolo, nakoukli jsme a já jsem si cvaknul pohled dovnitř. Eliška byla odvážná a šla dovnitř využít toalety. Mimochodem u Elišky na blogu najdete ještě mnohem víc fotek.

Přímo na Julier passu jsme viděli cedulky o zákazu kempování a tak jsme přemýšleli, kam se vrtneme. Nakonec jsme sjeli asi necelý kilometr z pasu dolů, nechali jsme auto na mini odpočívadle vedle silnice a vyšplhali se kousek do svahu. Na malé plošině mezi okolními vrcholy, vedle horského potoka a s výhledem na celé údolí, jsme si pak postavili stan a přenocovali.

Jinak další zajímavé tipy, kam do Švýcarska vyrazit, najdete i přímo na stránkách Switzerland Tourismu – TADY. A až se vypravíte konkrétně na Julier pass, přidejte k jeho fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se pak i já dozvím, že jste tam byli podle mého článku. Díky.