Po brzkém výstupu na kopec Raná jsme skončili ošlehaní větrem a promrzlí na kost. Ideální čas zapadnout co nejdříve někam do tepla. V Litoměřicích jsem si udělal rychlou rešerši a našel Kafe Doma. Kavárnu ve vnitrobloku na náměstí a podle pozdějších slov Míši a KristýnyWNB jediný slušný podnik ve městě.

Interiér fajn, s několika zajímavými prvky, jako třeba krásné dřevěné zábradlí, a několika příjemnými, jako krbová kamna se zeleným ušákem. S referencemi z Prahy nebo zahraničí bych samozřejmě měl spoustu výhrad, ale to neva, přišli jsme sem na kafe a snídani. A to bylo vpořádku.

Dali jsme si cappuccino, limonádu a Chai Latte, ke kterému jedinému bych měl výhradu. K jídlu pak palačinku s vanilkovým tvarohem, banánem a čokoládovou omáčkou. Celkem klasika, která byla dobrá. Překvapily mě ale lívance se smetanou, sušeným ovocem a povidlovou omáčkou. Sušené ovoce mi k lívancům přišlo divné, ale yes, naprosto výborné. Podle Míši a Kristýny jsou skvělé i slané snídaně s vejci na různé způsoby, slaninou a tím vším okolo. Ale pozor, bez avokáda.

Servis a personál taky velmi v pořádku. A ceny? Pro pražáka taky příjemné. Tak díky a příště vyzkoušíme něco dalšího.