Po noci strávené ve Swiss Youth Hostelu ve Svatém Mořici jsme se zabalili a vyrazili na další vyhlídnutou destinaci. Tou bylo jezero Staz, které leží v lesích co by kamenem dohodil od tohoto proslulého zimního střediska.

Jezero je celkem oblíbené a navštěvované. Vzhledem k tomu, že je menší a mělčí než nedaleké jezero St. Moritz, voda v něm se i rychleji ohřeje od slunce a přes léto jeho teplota dosahuje zkousnutelných 20 stupňů Celsia. Na jeho březích najdete připravená místa na grilování, lavičky a u mola s pontonem i převlékací kabinky. Když jsme k jezeru došli my, na větším molu zrovna probíhala lekce jógy, zatímco několik odvážlivců se po ránu otužovalo přímo v jezeru. Jezero jsme si obešli a nafotili pár fotek na nedaleké lávce. Okolní krajina je opravdu nádherná a scenérie během západů slunce tu musí být nezapomenutelné.

Od parkoviště u nádraží St. Moritz, kde se dá nejblíže nechat auto je to k jezeru asi 2,2 kilometrů.

No a až se k jezeru Staz taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.