Krásných vodopádů jsem už ve Slovinsku pár viděl, takže tento byl další do sbírky. Vodopádů není nikdy dost.

Cesta soutěskou potoka Martuljek k prvnímu ze dvou vodopádů je nenáročná, asi 1,3 kilometru dlouhá a se zanedbatelným převýšením (cca 165 výškových metrů). Spodní ze vodopádů je vysoký 30 metrů, k tomu druhému půjdete ještě další 2,5 kilometru a budete muset překonat 560 výškových metrů. V posledním úseku na vás čeká i zajištěná cesta via ferrata skalním komínem. Horní vodopád má 100 metrů.

My jsme ale neměli vybavení na ferraty a ani tolik času a tak jsme se spokojili s procházkou jen k prvnímu z vodopádů. Po cestě si můžete na břehu potoka postavit kamenné mužiky, pokud tedy nepatříte k jejich zapřísáhlým odpůrcům. My jsme si postavili kamenný oblouk. Spodní vodopád je zaříznutý v rokli a k tůni kam dopadá nevede žádná oficiální cesta, takže jsme se na něj jen koukali z bezpečné vzdálenosti a já jsem ani neměl možnost se v něm vykoupat.

Anička měla ten den narozeniny, takže jsem měl v batohu připravený dárek a u vodopádu jsem jí předal naušnici od Antipearle. Do páru k druhé, kterou jsem jí dal asi o půl roku dříve. Oslava byla bez dortu, ale co už.