Kemp Na Škali má, podle slov svých provozovatelů, fungovat jako „hostel v přírodě“. Od jiných kempů se liší v mnoha ohledech a vybavením se podobá spíše skautskému tábořišti.

Kromě možnosti postavit si klasicky svůj stan, zde pronajímají i místa s dřevěným pódiem a prkenným přístřeškem, pod kterým mají stany vlastní, vybavené matracemi.

Můžete využít kuchyň, jejíž základ tvoří dřevěná konstrukce a napnutá plachta, ale je poměrně dobře vybavená. V kempu samozřejmě mají kompost a veškerý odpad se třídí. Kuchyň je spojená s jídelnou, kde je dostatek místa na dřevěných stolech a lavicích. Několik jich je pod plachtou a několik pod širým nebem.

Kromě základního vybavení jako jsou sprchy a záchody zde najdete taky ohniště, zavěšené hamaky či slackline nebo volně přístupné knihovničky, které vypadají trochu jako větší ptačí krmítka. Výhodou je i řeka, standardně naprosto průzračná a s velkou tůní vhodnou ke koupání přímo u kempu. Personál je možná lehce hippie, ale velmi vstřícný a i tady vás uvítají panákem pálenky.