Vodopád Peričnik najdeme asi 5 kilometrů od vesnice Mojstrana. Autem se po prašné silnici, která jinak vede také k severní straně Triglavu, dostanete k chatě Koča pri Peričniku. V chatě zaplatíte za parkování a po vystoupání asi 200 výškových metrů (vzdálenost 700 metrů) se dostanete k vodopádu.

Vodopád padá z výšky 52 metrů a super jsou na něm dvě věci. Dá se projít pod převisem za vodopádem. To vám dovolí udělat skvělé fotky. A za druhé, přesto že je vodopád poměrně lehce dostupný od nejbližšího bodu kam se dá dojet autem, není vůbec turisticky vytížený. Nepobíhají zde rodinky s hejny dětí a budete tak mít čas si v klidu sednout, pozorovat padající a tříštící se vodu, fotit. A do záběru vám nebudou lézt lidi v pestrobarevných bundách.

Já jsem se nakonec rozhodl zkusit se pod vodopádem i vykoupat. Bylo mi jasné, že, stoupnout si přímo pod proud vody padající z padesáti metrů není reálné. Když jsem ale lezl po kamenech ostrých jako břitva, dával jsem si sakra pozor abych neuklouzl a nezbarvil odtékající potok do ruda. Nakonec vše dobře dopadlo. Bylo to intenzivní, ale dá se, doporučuju.