Podoba 25 metrů vysoké kamenné stavby zaujme na první pohled. S točitým schodištěm umístěným po vnějším obvodu, rozhledna svým tvarem připomíná Babylonskou věž.

Rozhledna leží v malebné krajině Slavkovského lesa a na její vrchol budete muset vystoupat po celkem 120ti schodech. V roce 2011 dokonce rozhledna zvítězila v anketě iDNES.cz jako nejhezčí rozhledna České republiky. Za dobrého počasí odsud dohlédnete na Krušné hory s Klínovcem či Božídarským Špičákem, dále také na Doupovské hory nebo jihovýchodně na Tepelskou vrchovinu.

Outfit: moje super oblíbená mikina z COSu, snapback Cayler&Sons, Rayban brýle z EasyOptic a hodinky PRIM.

Návrh rozhledny vytvořil sochař Willi Russ a Fritz Hoffman a celá stavba pak probíhala v předválečném období mezi lety 1933 až 1934. V té době v Československu vrcholila hospodářská krize spojená s velkou nezaměstnaností a tak se na stavbě podíleli hlavně lidé bez práce, kterým tak obec pomáhala.

Za války pak rozhledna nesla jméno Adolfa Hitlera a tak se jí i dosud někdy přezdívá „Hitlerka“. Po válce kamenná stavba začala chátrat a zrekonstruována byla až v roce 1997. Vstup je tu volný a vrchol je přístupný celoročně.