Tuhle krásnou a oblíbenou destinaci Českého Švýcarska najdete nedaleko Jetřichovic. Vyhlídka pojmenovaná podle kněžny Vilemíny z rodu Kinských, kterým panství patřilo, vám nabídne výhled na Růžovský vrch, nebo také známou Mariinu vyhlídku.

Na Vilemíninu vyhlídku jsme vyrazili na podzim, chvilku po mých narozeninách společně s Nikolou a Radkem. Byl to vlastně jeden z mých prvních výletů, kam jsem vytáhl svého nového Passata chvilku poté, co jsem ho v září přivezl z Německa. Auta jsme nechali v Jetřichovicích, naházeli si cajky do krosen a vyrazili na vyhlídku. Měli jsme v plánu tu přespat, trochu si navečer cvaknout z whiskey a ráno nafotit východ slunce.

Nevěděli jsme jestli nebude pršet, jestli nebude moc foukat, ale nakonec jsme zakempovali přímo na vyhlídce a odšroubovali víčko Jamesona. Nikola s Radkem to prohlásili za dodatečnou oslavu mých narozenin, pustili jsme si Dalibora Jandu a já jsem po pár kolech Jamesona s písní Říkal si hurikán na rtech padl na krovky.

Nařídit budíka jsem ale nezapomněl a tak jsme se včas probudili, vysoukali se z vyhřátých spacáků a šli číhat na východ slunce. Nebyli jsme sami a kromě nás tu už stepovali asi tři další fotografové.

Když jsme dofotili, slunce už se čím dál víc vzdalovalo obzoru a na vyhlídku začali proudit první turisti, vzali jsme své saky paky a vyrazili zpět do Jetřichovic. Na parkovišti jsme si sedli do campervanu k Honzovi, uvařili si čaj a společně se ještě nasnídali, než jsme s Nikolou vyrazili zpět do Prahy.

No a až se na Vilemíninu vyhlídku taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se zase i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.