Ať už sem pojedete s dětmi, přítelkyní nebo mamkou, tenhle výlet vykouzlí úsměv na tváři každému. Komu by se nelíbila možnost pohladit si krásná a elegantní zvířata jako jsou daňci. A hlavně nezapomeňte na mrkev.

Do Blatné za daňky v zámeckém parku jsem se vypravil už snad čtyřikrát. A téměř vždy to bylo kolem pravého poledne a nikdy za nějakého pěkného podvečerního měkkého světla. Ale co se dá dělat, aspoň mám stále důvod zastavit se tam příště i po páté.

Vždycky jsem chtěl o tomhle místě taky napsat článek na svůj blog. Hlavně o unikátní možnosti procházet se parkem přímo mezi daňky, hladit si je a dokonce je i krmit. To vše je tu povolené a jen za 25 Kč… to je cena dospěláckého vstupného do parku. Co jiného dnes stojí 25 korun? Kromě daňků tu uvidíte i pávy. Klasicky zbarvené i ty bílé. Drobný tip – u pokladny si můžete koupit krmení pro daňky v podobě granulí, ale daňci mnohem více letí na obyčejnou mrkev, takže se vyplatí koupit pytel mrkve v nedalekém Lidlu. Daňci za vámi budou běhat jako zhypnotizovaní.

Musím se přiznat, že v zámku samotném jsem naproti tomu ještě nikdy nebyl, takže recenzi zámeckých prohlídek vám tu neposkytnu. Blatenský zámek je v soukromém vlastnictví Jany Germenis-Hildprandt a jejího syna Stephanose Germenis-Hildprandta. Ti část zámku obývají, ale zároveň jej nechali přístupný veřejnosti a postupně ho opravují. Z mého laického pohledu se o zámek starají pěkně a asi je můj laický pohled správný, protože za své 30ti leté úsilí získali ocenění Opera Historica 2019. To se uděluje jako pocta za péči o české kulturní dědictví a památkovou péči.

Kromě nejpopulárnějších daňků se tu konají i například koncerty vážné hudby a různých symfonických orchestrů. Což tedy není šálek mého čaje, ale třeba to někoho zaujmout může.

A až se sem taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.