Ledovcové jezero Ammersee leží asi 40 kilometrů jihozápadně od Mnichova. Je jedním z největších v Německu – jeho rozloha činí 46 kilometrů čtverečních. Díky čisté vodě patří v letních měsících k oblíbeným rekreačním destinacím obyvatel Mnichova a na jeho březích tak najdete promenády, restaurace ale i zázemí pro vodní sporty od windsurfingu a jachtingu až po potápění. Od roku 1878 funguje na jezeře také lodní doprava a tak se tu můžete svézt i krásným parníkem.

Pro nás to byla na jaře poslední zastávka na cestě zpět do Čech. Vybral jsem ji hlavně kvůli zajímavé klasické dřevěné loděnici, která stojí na kůlech kousek od břehu, na severní straně jezera. Tu jsem objevil klasicky u jednoho z německých instagramerů a následně jsem opět vypátral, kde tuhle malebnou stavbu najdu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),

Atmosféra na břehu jezera měla svou zajímavou a vlastně dost příjemnou poetiku. Německé rodinky i různě staré páry tu posedávaly v restauracích, menší dav čekal v přístavišti parníků na nalodění a další postavy se ploužily uvolněně po cestičkách podél břehu. Celé to tu bylo jednoduše takové líné.

Eliščin článek o tomhle místě najdete TADY a až se sem vypravíte, tak ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se zase i já dozvím, že jste tam podle mého článku byli. Díky.