Sláva téhle aleje přesahuje hranice okresu Miesbach a její fotky najdete třeba i v anglických kalendářích. Já ji objevil samozřejmě na Instagramu (i když na něm ještě tak známá není), a pak už putovala velmi rychle do mé mapy s vyhlídnutými místy k budoucí návštěvě.

Původně jsme tuhle zastávku během našeho Velikonočního roadtripu v plánu neměli, ale poté, co jsme kvůli sněhu museli dost destinací skrečovat, vyšel nám jeden den i na pár zastávek po cestě zpět z Dolomit. A bylo to nakonec jedině dobře. Jinak Eliščin článek o tomhle místě najdete TADY.

Holzkirchen je městečko nedaleko Mnichova a asi není ničím extra zvláštní, nicméně pro nás to byla zajímavá náhoda, protože tu má svou německou centrálu firma Fenix Outdoor. Od té budete znát spíš značky které vlastní, jako je outdoorové oblečení a vybavení Fjällräven, skvělé boty Hanwag, nebo campingové nádobí a vařiče Primus. To všechno jsme měli oba na výletě s sebou a na sobě.

Alej samotná nese jméno po místním učiteli Johannu Nepomukovi Steindlovi, který alej vysázel spolu s holzkirchenskými žáky mezi lety 1878 až 1894. Lípy schválně nasázel tak blízko u sebe, aby se pod nimi muselo procházet v klikaté, hadovité uličce. Od roku 1964 je pak celá alej oficiálně přírodní památkou.

Pro nás to byla čistě fotografická zastávka. Dorazili jsme sem chvilku před zlatou hodinkou a měli jsme tak dost času najít si pěkné pohledy a vyfotit pár fotek během západu slunce. Pak už jsme pokračovali dál, vyzkoumat kde budeme ten večer spát.