Vyhlídka v Saském Švýcarsku je oblíbená především pro pozorování západu slunce a focení během Zlaté hodinky. Je nasměrovaná přímo na západ a tak se nemusíte bát sem přijet v jakémkoliv ročním období.

My jsme se sem vypravili jen na krátkou večerní procházku právě na západ slunce. Na místě jsme zapadli mezi skupinky českých i německých fotografů a instagramerů. Radek tu neplánovaně potkal i kamaráda původem z Jablonného, který ve svém obytném Vitu cestuje po Čechách a Evropě. S ním jsme se také nakonec domluvili, že se potkáme i druhý den ráno na focení východu slunce na Bastei Brücke. Jo a na Instagramu ho kdyžtak najdete pod nickem @viking_on_the_road.

Dostat se sem není složité. Pokud vyrážíte k Pravčické Bráně, do Hřenska, nebo podobně, máte to sem co by kamenem dohodil. V Bad Schandau odbočíte do údolí říčky Kirnitzsch a asi po necelých sedmi kilometrech dojedete k parkovišti, kde můžete nechat auto. Odsud je to na vyhlídku pěšky asi 2 kilometry a necelých 300 výškových metrů.

Jakmile se už vyšplháte na úroveň Carolafelsenu, dá se odsud už celkem nenáročně pokračovat k mnoha dalším vyhlídkám (například Frienstein). Takže pokud sem dorazíte dřív než hodinku před západem slunce, můžete se tu toulat klidně celý den a stále budete mít kam jít a na co koukat.