Diamond beach, nebo také pravým jménem Breiðamerkursandur je pláž, která těsně sousedí s Jökulsárlón glacier lagoon. Větší či menší kusy ledovce, které v laguně plavou a skrze řeku Jökulsá ústí do oceánu, jsou následně vlnami „vyleštěny“ a vyplavovány příbojem právě na Diamond beach. Průzračný materiál kusů ledu pak krásně kontrastuje s černou vulkanickou písečnou pláží.

Podle průvodců je toto místo také jedním z nejlepších, kde se dají zahlédnout kosatky přímo z pobřeží. My jsme zrovna na kosatky štěstí neměli, ale tuleňů jsme v laguně Jökulsárlón viděli celkem dost. Pláž i laguna jsou jednoduše dostupné z Ring Road, stačí jen odbočit na jedno či druhé parkoviště (parkování je zde zdarma).

Zastavili jsme se tu nakonec dvakrát. Poprvé jsme sem totiž dorazili těsně před setměním, kdy už nebyly pro můj Canon 6D zrovna ideální podmínky a ani vysoké ISO už nepomohlo. Vrátili jsme se sem tedy podruhé následující den. Večer vypadala pláž o dost rozdílně, než následujícího dne dopoledne, kdy jsme tu našli vyplavených kousků ledu o mnoho méně. I tak to ale bylo skvělé místo, kde se stojí za to zastavit.

Až se sem vypravíte vy, přidejte ke svým fotkám na Instagramu hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se pak i já dozvím, že jste tu byli podle mého článku. Díky.