Bylo mi jasné, že tohle bude místo, které se bude tátovi líbit. A taky že jo. I když měl trochu připomínky k náročnosti trasy a stoupání, než jsme se sem dostali.

Z parkoviště nedaleko městečka Hveragerði, které leží přímo na Ring Road, je to k místu ideálnímu a upravenému ke koupání asi 3,6 kilometru a taky dobrých 280 výškových metrů. Jakmile jsme se ale naložili do příjemně teplé vody a rozdělali si čokoládu, byl už táta spokojený a na řeku Reykjadalur (v překladu Kouřící údolí) pak vzpomínal ještě několikrát v průběhu našeho výletu.

V místě, kde má voda nejvhodnější teplotu ke koupání, jsou kolem říčky vybudované dřevěné chodníčky, lavičky a zástěny pro převlékání. Čím výše proti proudu jdete, tím je samozřejmě voda teplejší. Teplota vody se tu pohybuje mezi 35 a 45 °C. My jsme došli až na konec chodníčků, k ceduli která upozorňovala, že výše proti proudu již není vhodné se v řece koupat. Tam jsme se převlékli a plácli do né příliš hlubokého koryta.

Po cestě k říčce je možné vidět množství tzv. Fumarol, což jsou projevy sopečné činnosti. Ty vypouští do svého okolí množství vodních par a plynů a zahalují i turistickou cestu oblaky páry, ze kterých jasně ucítíte síru, kterou obsahují. Kromě těch zde najdete i probublávající bahenní krátery, smrdící sírou stejně tak.

No a až se k řece Reykjadalur taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.