Okolí Furka Passu je vizuálními „body zájmu“ poměrně nabité. Najdete tu proslavený Hotel Belvedére a hned vedle Rhône Glacier s ledovou jeskyní. Silnice přes sedlo byla vybudována v roce 1867 a s výškou 2431 m.n.m je to jeden z nevýše položených horských pasů z celých Alp. Ze samotného sedla jsou krásné výhledy na obě strany a možná ještě krásnější potkáte po cestě tam.

V malebném údolí z východní strany se směrem k sedlu vine železnice, která překonává říčku Reuss po malém kameném mostku. Barvy a krajina v údolí připomíná filmy Harryho Pottera a chybí tu už snad jen vlaková souprava expresu do Bradavic. I když né tak úplně, železnice je totiž ve skutečnosti úzkokolejka, kde od konce června do konce září můžete nezřídka potkat vlak tažený parní lokomotivou. Než se sem vydáte, mrkněte na rozvrh jízd.

Pokud si budete chtít Furka Pass projet předem, můžete také zkouknout Bondovku Goldfinger, kde byly místní serpentiny využité jako jedna z lokací po kterých se Bond prohání ve svém Aston Martinu DB5.

My jsme se tu zastavili jen krátce, původně jsme chtěli někde na Furka Passu zakempovat, ale nakonec jsme našli lepší místo o pár serpentin níže. Každopádně tak jako jiné horské pasy i Furka Pass je hlavně skvělou možností, jak se autem dostat dostatečně vysoko a ke krásným výhledům.