Malé jezero ležící nedaleko rakouské obce a lyžařského centra Warth u horského pasu Hochtannbergpass je chráněným biotopem. Rozmanitosti místní flóry jsme si všimli na první pohled. Byli jsme tu na začátku června a všechno kvetlo.

Na jezero jsem narazil celkem náhodou. Nikdy jsem tuto část Rakouska neměl jako svůj cíl cestování, a tak jsem zde neměl vyhledané žádné zajímavosti. Jenže teď tudy vedla naše trasa a já jsem se snažil najít něco, kde bychom mohli nafotit západ slunce. A objevil jsem Kalbelesee. Jezero samo o sobě není velké, ale díky poloze v horském sedle, je obklopeno celkem neobvyklou krajinou.

Wearing: Cayler&Sons snapback, brýle Dolce&Gabbana z Easy Optic a mikinu z kolekce merche pro Jameson, který jsme vymysleli a vyráběli hlavně kvůli Instagramu.

Západ slunce jsme uplně nestihli, a tak jsme se sem vrátili druhý den dopoledne. Táta tu z toho byl unešený a mě to bavilo taky, přestože obvykle na focení květeny moc nejsem. Ale je potřeba být otevřený i jiným věcem než těm, u kterých si člověk už ověřil, že ho baví. Takže jsme kromě focení výhledů každou chvilku taky klekali do trávy a snažili se co nejlépe zaostřit na další a další barevné květy.

Na dohled od jezera existuje docela velké parkoviště lyžařského centra, ale my jsme zaparkovali hned vedle silnice přímo u jezera. Vydali jsme se celkem nenáročnou trasou směrem k jezeru Körbersee. To je odsud vzdálené asi dva kilometry, se stoupáním ani ne 120 výškových metrů. Celkově nenáročná procházka, ale o to krásnější.

Jo a až se tam vypravíte, tak k vašim fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity, ať se zpětně i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli.

PS: O rok později jsem se na tohle místo vypravil znovu, tentokrát spolu s Eliškou z blogu Timetofit a dokonce jsme tu přespávali. Článek o téhle návštěvě si můžete přečíst u ní na blogu – TADY.

A pár fotek samozřejmě najdete u mě na Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Mařík (@jakub_marik),