Brandhöhe je asi jeden kilometr dlouhý pískovcový hřbet, který se táhne jihovýchodně od městečka Oybin na německé straně Lužických hor. Oblíbenou vyhlídku s názvem Mönchskanzel (Mnišská kazatelna) najdete asi v jedné třetině masivu, schovanou za úzkou průrvou mezi skalními stěnami. Z vyhlídky uvidíte saské lázeňské městečko Oybin obklopené lesy a skalnatými kopci. Nad městečkem ční pískovcová stolová hora s ruinami stejnojmenného hradu a kláštera.

Na celém hřbetu najdete také množství lezeckých cest, včetně 96 metrů dlouhé lezecké zajištěné cesty (ferraty), která vede po strmém skalním pilíři Alpiner grat přímo k vyhlídce Mönchskanzel.

My jsme se sem vydali s Koperníkkem, Radkem, Zuzkou a Petrou po přespání na kopci Hvozd. Respektive noc jsme strávili nakonec spíše v rozhledně Hochwaldturm, kam nás vyhnala bouřka. Mimo jiné Hvozd i rozhledna jsou z vyhlídky Mönchskanzel také dobře viditelné.

Po cestě jsme ještě chytili parádní východ slunce, které paprsky prořízlo koruny stromů a rozzářilo mokrou silnici. To znamenalo jediné.. fotosešn. Pro fotku Sitky na lesknoucí se silnici pěkně z podhledu jsem se s foťákem rozplácl přímo uprostřed cesty. Kopernikk si pak vybral jako svůj model naopak mě s mojí fotopózou a vznikla tahle fotka. Skvěle. 😀