Písečný přesyp u Vlkova byl pro mě asi největším pozitivním překvapením v rámci mého výletu a kampaně se Starobrnem Craft. Na fotkách co jsem našel online totiž nevypadal nic extra, ale naživo to byl nakonec jeden z nejzajímavějších tuzemských objevů nejen tohoto výletu, ale i letošního roku.

Přesyp, kterému se přezdívá Česká Sahara, najdete na severozápadním okraji CHKO Třeboňsko nedaleko Vlkovské pískovny. Nepředstavujte si ale nic extra rozlehlého, celá přírodní rezervace má asi 0,8 hektaru. Místo je ukryté v kukuřičném poli, obklopené borovicemi. Můžete si tu nasbírat hrst ostružin, pak si sednout do písku nebo na pařez a kochat se při západu slunce. Z písku vyrůstají trsy vřesu a mě samozřejmě bavily trsy uschlé trávy, která se krásně rozzářila, když se do ní opřelo měkké světlo podvečerního slunce.

Co mě překvapilo naopak trochu nepříjemně byl fakt, že se tu od písku docela zašpiníte, když si do něj tak jako já lehnete. Na rozdíl od písku někde na pláži je tento plný jemného prachu, protože ho neomývá žádný příliv a odliv. To mě prostě zezačátku vůbec nenapadlo.

Až se sem taky vypravíte, ke svým fotkám na Instagramu přidejte kdyžtak hashtag #scoutingplaces nebo #scoutandthecity a nebo mě tagněte, ať se i já dozvím, že jste tu podle mého článku byli. Díky.