Pár dřevěných seníků, louky, jezero a majestátní Alpské štíty. Jak málo stačí fotografům ke štěstí. Jezero Wagenbrüchsee není ani veliké, ani výjimečně průzračné, ale spolu s blízkým i vzdálenějším okolím tvoří parádní „panoramata“.

Wagenbrüchsee je asi 70 kilometrů za Mnichovem, kousek od Garmisch-Partenkirchenu. Ať už tudy jedete do Rakouska, nebo dál do Itálie, může to být jedna z vašich prvních nenáročných zastávek. Jezero je velmi jednoduše dostupné. Neexistuje tu sice žádné parkoviště, ale auto můžete nechat v blízké vesnici a pěšky je to pak už jen necelý kilometr. V jezeru se pak dá i koupat, na jeho břehu dokonce existuje malá přírodní plovárna.

Na mé cestě s tátou po Rakousku, Německu a Švýcarsku to byla naše první zastávka. Jednou jsem tu už byl, takže jsem věděl jak to tu zhruba vypadá a naplánoval jsem, že tu zkusíme přespat ve stanu. Asi se to úplně nesmí, ale nevadí.

Dorazili jsme už dávno po setmění, došli k jezeru a vyšplhali na stráň odkud se jezero nejčastěji fotí. Postavili jsme si stan a zalezli, abychom byli schopní vstát na východ slunce.

Východy i západy slunce tu za dobrého počasí bývají krásné. Né náhodou najdete fotografie Wagenbrüchsee v hojné míře na fotobance Shutterstock i jinde. My jsme měli ráno bohužel zataženo, ale i tak myslím ten výhled má něco do sebe.